ارتباط با کارشناس فروش

مقالات آموزشی

فواید مانیکور و پدیکور ناخن

فواید مانیکور و پدیکور ناخن

فواید مانیکور و پدیکور ناخن

مانیکور و پدیکور، یکی از بهترین روش ها برای زیبا، مرتب و تمیز نگه داشتن ناخن ها است. ما انسان ها در طول روز، از دستان خود به طرق مختلف استفاده می کنیم. در سرکار و یا خانه دست و پاهای ما در تماس با انواع محیط و سطوح آلوده قرار می گیرد. به همین دلیل درصد ابتلا به بیماری های قارچی و عفونی بسیار بالا است. بهترین راه برای جلوگیری از بیماری ها مانیکور و پدیکور کردن ناخن ها است. مانیکور و پدیکور می تواند یکی از مهم ترین روتین مراقبتی های دست و پا باشد. با سایت گلارا همراه باشید تا فواید مانیکور و پدیکور ناخن و اهمیت یک روتین منظم مانیکور و پدیکور را آموزش ببینید.

مانیکور ناخن چیست؟

مانیکور ناخن، روشی مراقبتی است که برای دست انجام می شود. در این تکنیک با استفاده از ابزار و مواد مختلف در جهت سلامت و زیبایی ناخن های دست شما اقدام می شود. مانیکور ناخن در واقع شامل مجموعه ای از اقدامات برای فرم دادن به ناخن ها، جدا کردن پوست های اضافی ناخن، بریدن کوتیکول های اضافی ناخن و در آخر لاک زدن است. علاوه بر این در بسیاری از مراکز زیبایی و سلامتی ماساژ دست و لایه برداری نیز انجام میشود. تمامی این اقدامات باعث می شود که دستانی زیبا و ناخن هایی مرتب و مقاوم داشته باشید. مانیکور ناخن به کاهش ابتلا به بیماری ها و چین و چروک دست ها و افزایش شادابی، لطافت و مقاومت دست و ناخن ها کمک می کند.

فواید مانیکور و پدیکور ناخن

انواع مانیکور ناخن

 • مانیکور خیس: یکی از انواع روش های مانیکور است، که در آن انگشتان دست در آب گرم قرار می گیرد تا گوشت های اضافی و کوتیکول های دور ناخن نرم شود.
 • مانیکور خشک: مراحل این مانیکور مشابه مانیکور خیس است با این تفاوت که دستان در آب قرار نمی گیرد و خشک انجام می شود.
 • مانیکور روسی: در مانیکور خشک از سوهان دستی استفاده می شود ولی در مانیکور روسی از سوهان برقی و سر سوهان شنی استفاده می شود.

فواید مانیکور ناخن

در این مقاله که در رابطه با فواید مانیکور و پدیکور ناخن است باید بدانید که تاثیرات زیادی بر سلامتی و زیبایی می گذارد مانیکور دست ها که به شرح زیر می باشد:

 1. افزایش گردش خون: روند انجام مانیکور ناخن، به دلیل ماساژ دست ها، در بهبود گردش خون و تحرک مفاصل به شدت تاثیر گذار خواهد بود.
 2. بهبود سلامت ناخن ها: با استفاده از مانیکور های منظم، احتمال ایجاد قارچ و سایر عفونت ها در ناخن کاهش می یابد. بنابراین ایده خوبی است که دست های خود را به صورت عمقی پاکسازی کنید. تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید و ناخن هایتان را سالم و قوی کنید.
 3. کاهش استرس: همانطور که می دانید، ماساژ و مانیکور یک راه عالی برای استراحت، تحریک اعصاب و ایجاد آرامش است. که علاوه بر این باعث ایجاد ظاهر زیبا و لطیف دست ها نیز می شود.
 4. لطافت دست ها: آب و هوای فصل پاییز و زمستان طوریست که باعث خشک شدن پوست می شود. بنابراین با استفاده از مانیکور ناخن در طول فصل زمستان و پاییز می توانید ناخن و پوست های دستتان را نرم و لطیف نگه دارید. اگر از دست های خود مراقبت نکنید، پوستتان خشک و زخم می شود که باعث زخم های دردناک و ظاهر بسیار نامناسب خواهد شد.
 5. از بین بردن کوتیکول های مرده: نقش مهم کوتیکول ناخن جلوگیری از ورود آلودگی به ناخن است. در صورتی که کوتیکول ها سالم نباشند نمی توانند به درستی وظیفه خود را انجام دهند.

مزایای مانیکور ناخن

مراحل مانیکور ناخن

لوازم مانیکور ناخن شامل: ناخن گیر، سوهان برقی و دستی ناخن، بافر، پوشر یا عقب زن، نیپر، روغن کوتیکول، کلینزر ناخن (در صورتی که ناخن فرد لاک ژل داشته باشد)، فرچه، کوکتل ناخن، خرید قیچی مانیکور و حوله تمیز است.

 • اگر ناخن هایتان لاک ژل دارد پاک کنید و برای زدودن چربی و آلودگی های ناخن دست هایتان را بشویید و خشک کنید.
 • سپس فرم مورد نظر را برای ناخن هایتان انتخاب کنید.
 • به وسیله سوهان دستی یا برقی فرم مورد نظر را ایجاد کنید. توجه داشته باشید انتخاب سوهان بسته به نوع مانیکور شما متفاوت است. سوهان هایی که دارای درجه زبری بالا هستند برای ناخن های طبیعی مناسب نیستند. (برای خرید سوهان دستی ناخن کلیک کنید)
 • بعد از فرم دادن به ناخن ها باید کوتیکول را از سطح ناخن جدا کنیم. برای این کار از وسیله ای به نام پوشر یا عقب زن استفاده می کنیم. (خرید عقب زن ناخن)
 • سپس شروع به جدا کردن پوست های اضافی به وسیله نیپر یا گوشت گیر کنید. برای این کار دقت داشته باشید که پوست را نکشید، بلکه آن را برش دهید. (خرید نیپر ناخن)
 • در آخر می توانید رنگ لاکی انتخاب کرده و ناخن های خود را لاک بزنید.

پدیکور ناخن چیست؟

پدیکور چیست؟ این کلمه از دو کلمه لاتین (ped) به معنای پا و کلمه (cure) به معنای مراقبت است، که در معنای لغوی مراقبت از پا می شود. پدیکور در واقع یک روش درمانی و بهداشتی برای سلامت پاهای شماست، که باعث زیبایی و نرمی پا می شود. پا قلب دوم انسان نامیده شده است که رسیدگی و ماساژ آن باعث کاهش استرس و خستگی بدن می شود. گرفتن و مرتب کردن ناخن های پا، استفاده از کوکتل پدیکور و روغن کوتیکول باعث نرمی و لطافت پوست پا می شود.

پدیکور ناخن های پا

فواید پدیکور ناخن

 • یکی از مهم ترین مزیت ها برای پدیکور ناخن بهبود وضعیت و سلامتی ناخن است. پدیکور منظم، احتمال ایجاد قارچ و عفونت ها را در ناخن شما کاهش می دهد. بنابراین با پدیکور پا می توانید پاهای خود را به صورت عمقی تمیز کنید تا سلول های مرده از بین برود. پدیکور پا ناخن های شما را قوی و سالم تر می کند.
 • در فصل پاییز و زمستان پوست پا خشک می شود که این خشکی می تواند باعث ایجاد ظاهری نا مناسب، پوسته پوسته شدن یا زخم شدن پوست و ناخن های پا شود. ناخن های دست و پا نقش زیادی در زیبایی دست و پاهای ما دارند. به همین دلیل یکی از فواید خوب پدیکور آبرسانی، نرمی، لطافت و تقویت پوست و ناخن های شما می باشد.
 • پا قلب دوم انسان نامیده می شود، به همین دلیل پدیکور یک راه عالی برای ایجاد آرامش و استراحت است. پدیکور ناخن که شامل ماساژ، کف سابی و از بین رفتن پوست های مرده است، به کاهش استرس بسیار کمک می کند.
 • شاید شنیده باشید که مقداری از سموم بدن در کف پا جمع می شود، که با راهکار مناسبی مانند پدیکور پا آلودگی و سموم را از کف پا خارج می شود.

مراحل پدیکور ناخن

برای خرید ابزار مانیکور و پدیکور ناخن می توانید از سایت گلارا اقدام کنید، این تجهیزات شامل: ناخن‌گیر، بافر ، نیپر، پوشر، اسکراب، برس ناخن، سنگ پا ، رنده پا، کرم مرطوب‌کننده پا، کاسه پدیکور و سوهان دستی ناخن می شود. مراحل پدیکور پا شامل:

 • پاکسازی ناخن پا: در مرحله اول، ابتدا ناخن پا باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد. در صورتی که لاک روی ناخن باشد، لاک نیز باید پاک شود. سپس ناخن پا کاملا ضد عفونی می شود. اگر می خواهید پدیکور یا مانیکور انجام دهید و دچار بیماری پوستی خاصی هستید حتما فرد متخصص پدیکور را در جریان بگذارید.
 • مرتب کردن و دورگیری ناخن ها: سپس ناخن های پا با استفاده از ناخن گیر هم اندازه شود. در ادامه با سوهان، ناخن ها سوهان کشی می شود.
 • استفاده از کوکتل پدیکور: در مرحله ای که پاها در کاسه پدیکور خیسانده و شسته می شود، برای نرم تر شدن و آبرسانی بهتر پوست پا از کوکتل های پدیکور استفاده شود. (خرید کوکتل پدیکور)
 • لایه برداری از کف پا: در فرایند پدیکور لایه برداری از کف پا انجام می شود. پدیکور باعث از بین رفتن ترک، پینه و پوست های مرده پا می شود.
 • شستن پوست های مرده: بعد از لایه برداری پاها را بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.
 • پد جدا کننده انگشت: جدا کننده انگشتان را بین انگشتان پا قرار دهید. سپس می توانید هر رنگ لاکی که مد نظرتان است را روی ناخن بزنید.

نکات قابل توجه مانیکور و پدیکور

 1. تجهیزات و ابزار پدیکور و مانیکور ناخن خود را می توانید از سایت فروشگاهی گلارا خریداری کنید. هنگام مراجعه به سالن ناخن برای درمان مانیکور و پدیکور همراهتان ببرید.
 2. اگر مشکل پوستی خاصی دارید از قبل حتما به تکنسین مانیکور یا پدیکور خود اطلاع دهید.
 3. اطمینان حاصل کنید که سالن آرایشی که برای مانیکور و پدیکور انتخاب کرده اید، به طور کامل قوانین بهداشتی را رعایت می کند.
 4. مانیکور و پدیکور یک درمان منظم است که باید به طور مرتب صورت بگیرد تا تاثیر درمانی داشته باشد.

جمع بندی

مانیکور و پدیکور یکی از بهترین روش ها برای کاهش استرس و جلوگیری از بیماری های قارچی و عفونی است. بعد از مطالعه این مطالب دیگر می دانید که فواید مانیکور و پدیکور چیست و مزایای آن چیست. امیدوارم این مقاله به درک بهتر شما از پدیکور و مانیکور کمک کرده باشد. از این که با ما در این مقاله همراه بودید ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید