ارتباط با کارشناس فروش

مقالات آموزشی

تجهیزات ژلیش ناخن و لوازم مورد نیاز برای ناخن کاران در ژلیش ناخن

تجهیزات ژلیش ناخن و لوازم مورد نیاز برای ناخن کاران در ژلیش ناخن

تجهیزات مورد نیاز در ژلیش ناخن

در صورتی که بخواهید ناخن هایی لاک زده و مرتب داشته باشید تا برای مدت طولانی بر روی ناخن باشد باید تجهیزات ژلیش ناخن را بشناسید. می توانید ناخن های خود را ژلیش کنید و برای انجام این کار نیاز به دانستن یک سری از تکنیک های مانیکور کردن و همچنین شناخت تجهزات ژلیش ناخن است. ژلیش کردن ناخن را می توان بر روی ناخن طبیعی و مصنوعی انجام داد. این مقاله از سایت فروشگاهی گلارا به درک بهتر شما از ژلیش کردن ناخن کمک میکند و به شما می گوید که ژلیش کردن ناخن چیست، چه ویژگی ها و مزایایی دارد.

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن، نوعی لاک است که برای طراحی ناخن با استفاده از رنگ های مختلف و اکسسوری های ناخن، برای زیبا تر کردن ظاهر ناخن استفاده می شود. دوام ژلیش ناخن از لاک معمولی بیشتر است و دیگر مشکل لب پرشدن ناخن را نخواهید داشت. ژلیش ناخن، از جمله خدمات زیبایی برای ناخن است که از لاک مبتنی بر ژل استفاده می کند و از نور UV یا LED برای تثبیت لاک روی ناخن های شما استفاده می شود. لاک های معمولی بعد از گذشت 2 یا 3 روز آسیب میبینند یا پاک می شوند.

انواع ژل ناخن

لاک زدن ناخن ها با لاک معمولی می تواند کمی آزار دهنده باشد. به دلیل استفاده زیاد از دست ها، لاک روی ناخن مدام ترک خورده و تیکه تیکه می شود. برای رفع این مشکل و داشتن ناخن های لاک زده تمیز و ماندگاری بیشتر می توانید از ژل ناخن استفاده کنید. امروزه انواع مختلفی از ژل ناخن وجود دارد که می توانید بر اساس علاقه و نیاز خود یکی را انتخاب کنید. انواع ژلیش ناخن عبارت است از:

هارد ژل

یکی از محبوب ترین انواع خدمات زیبایی ناخن، هارد ژل ناخن است. هارد ژل، بافت غلیظی دارد که تقریبا یک قطره از آن برای یک ناخن کافی است. در استفاده از هارد ژل، با کشیدن قلم مو کاشت ناخن از بن ناخن به لبه ناخن، فرم دلخواه شکل می گیرد. هنگامی که این فرایند کامل شد، باید تحت نور UV یا LED قرار دهید تا به حالت جامد تبدیل شود. از هارد ژل، برای افزایش طول ناخن ها و راحت فرم دهی ناخن ها استفاده می شود. از این مواد برای ترمیم ناخن های شکسته نیز استفاده می شود. هارد ژل، از قوی ترین ژل ها است که در برابر سایش و خراشیدگی های روزمره حالت یک محافظ ناخن را دارد و بسیار مقاوم است. ناخن هایی که از هارد ژل برای ژلیش کردن آن ها استفاده می کنیم حدود 3 تا 4 هفته دوام خواهند داشت. برای ریموو کردن هارد ژل باید از یک ناخن کار حرفه ای و با تجربه استفاده کنید.

سافت ژل

سافت ژل، نوعی از لاک ژل مانند ضخیم است که یک لایه تکمیلی عالی برای طراحی ناخن ایجاد می کند. انواع لاک ژل در رنگ ها و نوع های مختلف مثالی از این نوع ژل است. کار با سافت ژل آسان است و در مقایسه با نوع دیگر ژل ناخن، خشک شدن آن زمان کمتری نیاز دارد. لاک ژل، قوام روان مانند لاک معمولی را دارد، اما دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به لاک معمولی دارد. لاک ژل، نازک ترین لایه ها را نسبت به سایر ژل ها اعمال میکند. این دسته از ژل ها برای ایجاد یک رنگ ناخن ماندگار و ضد لک بسیار مناسب هستند.

مزایای ژلیش ناخن

داشتن دستان و ناخن هایی زیبا، تمیز و مرتب یک الزام همگانی شده است. از جمله مزایای ژلیش ناخن:

 • ماندگاری بالا: به دلیل استفاده از دستگاه UV/LED برای خشک کردن ژلیش ناخن، لایه ای سفت بر روی ناخن ها ایجاد می کند. این کار باعث افزایش ماندگاری و ثبات لاک بر روی ناخن ها می شود.
 • محافظت از ناخن: ‍‍‍‍پوسته سخت حاصل از ژلیش کردن ناخن ها باعث محافظت از ناخن می شود. در نتیجه، از ناخن های شما در برابر شکستن، مواد شیمیایی و آلاینده های محیطی محافظت می کند.
 • ظاهر طبیعی: ژلیش ناخن، احساسی شبیه به ناخن های طبیعی شما دارد. که با دوام و سخت هستند، اما مانند ناخن های طبیعی شما به نظر می رسند.

تجهیزات مورد نیاز در ژلیش ناخن

تجهیزات ژلیش ناخن

قبل از اینکه به توضیح مراحل ژلیش کردن ناخن برسیم، شما را با ابزار و وسایلی که معمولا برای ژلیش ناخن استفاده می شود آشنا می کنیم. تجهزات ژلیش ناخن شامل:

 • تاپ کات و بیس کات

به طور کلی برای ژلیش ناخن به یک بیس کت پایه و یک تاپ کات نیاز می باشد. برای انجام ژلیش تک مرحله ای به این دو نیازی نیست. فقط باید دقت داشته باشید لاک بیس کات و تاپ کاتی که استفاده می کنید، داخل دستگاه UV/LED که شما از آن استفاده می نمایید قابل خشک شدن است.

 • دستگاه UV/LED

از دیگر تجهیزات ژلیش ناخن استفاده از دستگاه UV/LED است. واکنش شیمیایی که توسط منبع نور در این دستگاه فعال می شود، ناخن ها را به سرعت خشک می کند. این باعث می شود تا ناخن های شما بلافاصله پس از استفاده، دچار خراشیدگی یا لکه نشوند. برای خرید دستگاه لاک خشک کن می توانید از سایت گلارا اقدام به خرید نمایید.

 • محلول کلینزر ناخن

برای گرفتن نوچی لاک ژل بعد از خشک شدن و در انتهای کار باید از محلول کلینزر استفاده شود. البته استفاده از کلینزر بستگی به نوع لاک ژلی دارد که روی ناخن زده می شود. خرید کلینزر ناخن از ابتدایی ترین کارهایی است که ناخن کارهای حرفه ای انجام می دهند.

 • استون خالص

برای از بین بردن لاک قدیمی از روی ناخن و همچنین ریموو کردن لاک ژل از روی ناخن باید از استون خالص 100 درصد استفاده کنید. (برای نتیجه بهتر و آسیب کمتر به ناخن هایتان برای ریموو کردن ژلیش ناخن می توانید از محلول ریموور ناخن سایت فروشگاهی گلارا استفاده کنید.)

 • سوهان دستی ناخن

با استفاده از سوهان دستی فرم دهی ناخن انجام می شود. لاک ژل بیشتر روی ناخن طبیعی زده می شود بنابراین باید دقت کنید که این کار باید به درستی و دقت انجام شد تا در هنگام سوهان کشی به صدف ناخن آسیبی وارد نشود. برای خرید سوهان دستی ناخن با قیمت مناسب از همین سایت اقدام نمایید.

 • بافر ناخن

قبل از پولیش حتما باید روی سطح ناخن بافر کشیده شود تا نا همواری های آن از بین برود و ناخن تبدیل به سطحی صاف و یکدست شود. دیگر ویژگی بافر کشی این است که چربی سطح ناخن را از بین می برد و بستر مناسبی برای ژلیش کردن ناخن فراهم می کند. زیرا وجود ذره ای چربی روی ناخن از عوامل بلند شدن و کنده شدن لاک ژل است. خرید بافر ناخن از سایت علی بابا، با کیفیت های مختلف انجام پذیر است اما در سایت های ایرانی هزینه ها به تومان پرداخت می شود و ارسال راحت تر و در زمان کمتری انجام می شود.

 • عقب زن و نیپر

به وسیله عقب زن که یکی از تجهزات ژلیش ناخن است، کوتیکول و پوست های مرده روی صدف ناخن عقب زده می شود و با نیپر کوتیکول های مرده و پوست های زائد اطراف ناخن را می چینند. توجه داشته باشید هرگز نباید کوتیکول زنده را بچینید زیرا آنها به عنوان مانعی برای عدم عفونت و ورود آلودگی ها هستند. (خرید عقب زن ناخن)

 • ضد قارچ و پرایمر ژل

از ضد قارچ و پرایمر ژل در مراحل زیر سازی قبل زدن لاک ژل استفاده می شود. دهیدراتور یا ضد قارچ برای از بین بردن آلودگی و رطوبت اضافی سطح ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. پرایمر ژل که مخصوص کاشت های ژل و ژلیش می باشد، برای بهتر چسبیدن مواد کاشت به سطح ناخن است.

 • لاک ژل

لاک ژل ها در طیف های رنگی و برند مختلفی موجود است که شما طبق سلیقه خود می توانید آن ها را انتخاب نمایید. برند های لاک ژل موجود در سایت فروشگاهی گلارا دارای کیفیت،  قیمت های مقرون به صرفه و تنوع رنگی بسیار بالا هستند، برای خرید لاک ژل ناخن می توانید از لینک قرار داده شده اقدام به خرید نمایید.

 • روغن کوتیکول

استفاده از استون برای پاک کردن لاک ژل از روی ناخن لازم است اما باید بدانید که استون باعث خشک شدن کوتیکول و ناخن می شود. استفاده از یک کوتیکول اویل برای از بین بردن اثرات خشکی ناشی از استون در انتهای کار بسیار مهم است. یکی از ابتدایی ترین کارهای یک ناخن کار حرفه ای خرید روغن کوتیکول ناخن برای خود یا مشتریان است.

تجهیزات مورد نیاز برای ژلیش

ژلیش ناخن چگونه انجام می شود؟

پس از شناخت تجهیزات ژلیش ناخن، باید نحوه انجام آن بر روی ناخن را بدانیم:

 1. ناخن ها را به اندازه دلخواه کوتاه کنید و سوهان بزنید. در این مرحله می توانید ناخن ها را به هر فرم و شکلی که دوست دارید سوهان بکشید تا نرم و صاف شود.
 2. کوتیکول، پوست های مرده و اضافی را از اطراف و سطح ناخن هایتان جدا کنید. این کار به حفظ ظاهر یکنواخت کوتیکول ناخن های شما کمک می کند.
 3. روغن کوتیکول بمالید. برای تغذیه و آبرسانی پوست اطراف ناخن هایتان از روغن کوتیکول استفاده کنید.
 4. ناخن های خود را به خوبی با پد کلینزر ناخن تمیز کنید تا لاک مستقیما بر روی ناخن طبیعی شما بنشیند. (خرید پد کلینزر ناخن)
 5. برای اولین لایه لاک، از یک پوشش پایه ژلی خوب یا همان بیس کات استفاده کنید. یک لایه نازک از بیس کات روی کل ناخن بمالید و ناخن ها را داخل دستگاه UV/LED قرار دهید تا خشک شود.
 6. رنگ لاک ژل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. یک لایه به صورت نازک روی ناخن بزنید و در داخل دستگاه UV/LED خشک کنید.
 7. در آخر یک لایه تاپ کات ناخن بزنید تا از تثبیت و نشاندن لاک ژل اطمینان حاصل کنید.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن چیست؟

 • از آب رسانی بیش از حد ناخن هایتان خود داری کنید.
 • از مرطوب کننده و یا لوسیون استفاده کنید.
 • هر بار سلامت ناخن هایتان را بررسی کنید.
 • از روغن کوتیکول استفاده کنید.

جمع بندی

به طور کلی اگر ژلیش ناخن به صورت حرفه ای انجام شود عوارض خاصی ندارد. در فرایند ریموو هم اگر از کمک حرفه ای برخوردار باشید هیچ آسیبی به ناخن هایتان نمی رسد. اکنون شما می دانید ژلیش ناخن چیست و تجهزات ژلیش ناخن را شناختید. از این که با ما در این مقاله همراه بودید ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مشتریان گرامی توجه داشته باشید، مرسولات شما در روزهای پنجشنبه و جمعه، روز شنبه و سفارشات شما در روزهای تعطیل پس از تعطیلات ارسال خواهد شد.. با تشکر از صبوری شما ❤️️

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید