ارتباط با کارشناس فروش

مقالات آموزشی

بیس کت ناخن (بیس کات) ناخن چیست؟ | بررسی فواید بیس کات

بیس کت ناخن (بیس کات) ناخن چیست؟ | بررسی فواید بیس کات

بیس کات چیست و چه فوایدی برای سطح ناخن دارد

بیس کت ناخن Base Coat یک لاک شفاف است که قبل از افزودن هر لاک و یا لاک ژل روی ناخن‌ها زده می‌شود، این محلول کمک می‌کند تا لاک سریعتر و راحت تر به ناخن بچسبد و همچنین از لک شدن و لایه برداری جلوگیری می کند و ساختار یکنواخت تری به ناخن ها می بخشد. بیس کت ناخن یک لایه محافظ بر روی سطح ناخن ایجاد می کند تا ناخن ها در برابر اثرات مضر لاک محافظت می کند. زدن بیس کت ناخن بر روی سطح ناخن در نهایت باعث افزایش طول عمر مانیکور می شود. این لاک (بیس کت ناخن) یک لاک شفاف است که قبل از افزودن هر لاک رنگی به ناخن ها زده می شود. در این مقاله از سایت فروشگاهی گلارا قصد داریم تا شما را با نوعی لاک ناخن به نام بیس کات (کت) آشنا کنیم پس تا آخر همراه ما باشید.

فواید استفاده از بیس کت ناخن

استفاده از بیس کت ناخن فواید زیادی برای ناخن دارد که در ادامه به توضیح هر کدام میپردازیم:

لاک به راحتی بر روی ناخن شما می چسبد

هدف اصلی بیس کت ناخن این است که لاک بر روی ناخن شما بچسبد و از ترک خوردن یا از بین رفتن آن به مرور جلوگیری کند؛ بیس کت ناخن حاوی مقدار زیادی رزین چسبنده هستند که محکم به سطح ناخن می‌چسبند و یک سطح چسبنده برای تثبیت لاک روی ناخن تشکیل می‌دهند.

نمایی از کنده شدن لاک ناخن

جلوگیری از لک شدن سطح ناخن

برخی از لاک‌های ناخن حاوی رنگ‌ها و رنگدانه‌های زیادی هستند که اگر مستقیماً روی ناخن‌ها استفاده شوند، می‌توانند ناخن‌های شما را لکه دار کنند. استفاده مکرر از لاک ناخن بر روی ناخن های فاقد بیس کت ناخن باعث ایجاد یک لایه زرد غیر طبیعی روی سطح ناخن شما می شود.

در اینجا بیس کات با ایجاد لایه ای متراکم از رسیدن رنگدانه های موجود در لاک به سطح ناخن جلوگیری می کند. علاوه بر این، به دلیل ویسکوزیته ناخن شما، لاک به خوبی به سطح ناخن می‌چسبد.

منعطف کردن لاک ناخن

بیس کت ناخن حاوی مقدار زیادی نرم کننده هستند که باعث انعطاف پذیری بیشتر از لاک های معمولی می شود. این انعطاف ‌پذیری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با ناخن‌های طبیعی شما خم شوند و انعطاف پذیر باشند و اگر ناخن‌های شما به طور طبیعی شکننده هستند، به تقویت ناخن‌ها و جلوگیری از شکستن آسان آن‌ها کمک می‌کند.

باعث تغذیه کردن ناخن ها

برخی از بیس کت ناخن های ناخن ممکن است حاوی مواد مغذی مانند پروتئین ها و ویتامین ها باشند که به مرطوب شدن و ایجاد ناخن های سالم و قوی کمک می کنند. علاوه بر این، اگر از آن دسته افرادی هستید که اغلب از لاک اکریلیک و ژل لاک استفاده می کنید، بیس کات به ترمیم ناخن های ضعیف و آسیب دیده شما کمک می کند.

ترمیم ترک های سطح ناخن

وقتی ناخن‌های شما آسیب دیده، پر از ترک و پستی بلندی است، لاک شما صاف و یکدست به نظر نمی‌رسد. بیس کت ناخن میکس کوکو مناسب برای رفع این مشکل ناخن های آسیب دیده می باشد.

راحت تر پاک شدن لاک ناخن

برخی از پاک کننده های اصلی لاک ناخن وجود دارند که به شما امکان می دهند بدون استفاده از استون، لاک ناخن را پاک کنید. همانطور که می دانید، استون ناخن ها و کوتیکول ها را خشک می کند و ناخن های شما را ضعیف و شکننده می کند. این بیس کت ناخن ها بر پایه موم و آب ساخته شده اند و استفاده از آنها بسیار ایمن است که به شما این امکان را می دهد تا بدون استفاده از استون به راحتی مانیکور و یا لاک ژل را پاک کنید.

حال چند سوال مهم مطرح می شود:

تاپ کات بهتر است یا بیس کات؟

مقایسه این دو محصول مانند مقایسه نور خورشید و یا آب برای گیاه است؛ همانطور که هوا برای تغذیه گیاه ضروری است و نور آفتاب برای رشد آن مفید است؛ بیس کت ناخن و تاپ کت نیز برای رسیدگی به سطح ناخن مفید و ضروری هستند. پس نمی توان گفت بیس کت ناخن بهتر است یا تاپ کت زیرا هر کدام خواص جداکانه خود را دارند. این دو محصول مکمل همدیگر برای ایجاد یک ناخن زیبا، درخشنده و عاری از هرگونه ترک و شکستگی است.

بیس کت ناخن همانطور که از نامش پیداست برای بیس کار و سطح ابتدایی ناخن و قبل از زدن هرگونه لاک به کار می رود و تاپ کت نیز برای پس از زدن لاک ژل و لاک و انتهایی ترین سطح ناخن به کار می رود تا لاک را به خوبی تثبیت کند.

تجربه نشان داده است که اکثر لاک های معمولی نیاز به پوشش بالایی دارند، زیرا بیشتر لاک ها به خوبی به سطح ناخن های شما می چسبند، بنابراین لاک پایه به عنوان یک چسب اضافی عمل می کند. امروزه بیشتر لاک ها به محافظت بیشتری در قالب روکش نیاز دارند تا به راحتی آسیب نبینند، بنابر این استفاده از تاپ کت نیز برای ناخن ضروری است.

بیس کات ناخن

بیس کت ناخن و تاپ کت یکی هستند؟

بیس و تاپ کت فرمول های کاملا متفاوتی دارند. با این حال، آنها دو کار متفاوت انجام می دهند. پوشش های پایه مانند چسب یا پرایمر عمل می کنند در حالی که روکش های رویی درخشندگی، سطح سخت و مقاومت در برابر خراش را ایجاد می کنند.

بیس کت ناخن ناخن یک لاک شفاف است که قبل از افزودن هر نوع لاک رنگی روی ناخن ها زده می شود، بیس کت ناخن کمک می کند لاک راحت تر به ناخن بچسبد.

برخی از پوشش های پایه دارای ترکیباتی هستند که مشکلات ناخن را نیز برطرف می کنند. به عنوان مثال، برای خانم هایی که ناخن های خشک دارند، بهتر است به بیس کات با ترکیبات مرطوب کننده روی بیاورند. اگر ناخن های شما ناهموار هستند، بهتر است به سمت لاک هایی بروید که سطوح ناخن را هموار می کنند. این بیس کت ها دارای ترکیبات غلیظی هستند و ناهمواری های ناخن را کاملا می پوشانند.

بهترین بیس کات ناخن

استفاده از بیس کات در هر صورت برای ناخن ها لازم است اما دقت به برند و کیفیت محصول نیز شرط خرید این لاک بیس می باشد؛ پیشنهاد ما به شما خرید بیس کت میکس کوکو است که کیفیت بالایی دارد و در کنار آن میزان ماندگاری بالایی نیز دارد که می توانید از سایت گلارا بررسی و تهیه نمایید.

همچنین به دلیل مکمل بودن بیس کت و تاپ کت می توانید خرید تاپ کت میکس کوکو را نیز از همین سایت با قیمت مناسب تهیه نمایید.

توصیه های لازم برای استفاده از لاک ناخن

همچنین به خانم‌هایی که ناخن‌های شکننده و حساسی دارند توصیه می‌کنیم بیس کت ناخن با مواد تقویت‌کننده ناخن خریداری کنند. توجه به این نکته ضروری است که از خرید پوشش پایه با ترکیبات سفت کننده خودداری کنید. این لاک های پایه حاوی فرمالدئید زیادی هستند و می توانند به طور موقت ناخن را سفت و محکم کنند اما پس از مدتی باعث شکنندگی و ترک خوردن ناخن می شوند.

حتی اگر ناخن های شما مشکل خاصی ندارند، باز هم توصیه می کنیم در انتخاب و خرید لاک وسواس به خرج دهید و به دنبال محصولاتی باشید که فرمالدئید و تولوئن کمتری دارند، زیرا تجربه نشان می دهد که این ترکیبات برای ناخن مضر هستند و باعث آسیب های مختلف می شود.

9 نظر در “بیس کت ناخن (بیس کات) ناخن چیست؟ | بررسی فواید بیس کات

 1. خردمند گفت:

  سلام میشه از این بیس به عنوان بیس کات لاک معمولی استفاده کرد؟

  1. ghomlaghi گفت:

   سلام بله فقط باید قبل از زدن لاک از خشک شدن بیس ژل اطمینان پیدا کرده باشید، دستگاه لاک خشک کن یووی انگشتی برای خشک کردن مناسب هستش.

 2. ماه بانو گفت:

  انواع بیس ژل هاتون رو میشه معرفی کنین؟

  1. ghomlaghi گفت:

   بیس کات ناخن و رابر بیس
   را در حال حاضر موجود داریم ..

 3. parivash-y گفت:

  بیس کات یا بیس ژل یا ژل پایه را حتما باید قبل از انجام لاک ژل استفاده کرد تا ماندگاری لاک بر روی ناخن بیشتر شود.. ممنون از اطلاعات مفیدی که عنوان کردید

 4. فریماه گفت:

  از رابر بیس به جای بیس کت میشه استفاده کرد؟

  1. ghomlaghi گفت:

   بیس کت برای زیرسازی ناخن و کاهش آسیب های لاک روی ناخن زده می شود، از رابر بیس نیز برای زیرسازی استفاده می شود اما این محصول غلیظ تر از بیس کت معمولی می باشد.

  2. کتایون جیرانی گفت:

   بیس کت ژل ناخن عوارض داره ؟؟

   1. ghomlaghi گفت:

    عوارض خیر ولی اگر پوست حساسی دارید و یا بیماری پوستی دارید قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید